Tuotteet‪» Paljasjalkakengät‪» Lapsille‪» Talvi‪»

Be Lenka Panda 2.0

Be Lenka Panda 2.0

Be Lenka Panda 2.0
Be Lenka Panda 2.0
Be Lenka Panda 2.0
Be Lenka Panda 2.0
Be Lenka Panda 2.0

Hinta
89,00 + toimituskulut
Poistossa alk. 69,00 €
Sis. alv 25.5 %


Määrä
pari


Väri
Be Lenka Panda 2.0 Musta
Musta
Be Lenka Panda 2.0 Pinkki
Pinkki
Be Lenka Panda 2.0 Sininen
Sininen


Koko
(valitse)




Valitse kaikki ominaisuudet.
Saatavuus
Heti. Voit tilata tätä tuotetta korkeintaan varastossamme olevan määrän. Tuote poistuu valikoimastamme.

Varastotilanne ja saapuvat

Sijainti Helsinki: hyllyssä, myymälä


Tuotteen kuvaus
Be Lenkan lasten paljasjalkakengät ovat mukavat, minimalistiset ja erittäin kevyet kengät talveen. Ne on valmistettu lapsen herkälle iholle ystävällisistä materiaaleista. Kengissä on 6 mm taipuisa pohja. Tarranauhakiinnitys takaa helpon, nopean ja tarkan säädettävyyden. Nahka hylkii luonnostaan kosteutta; kengissä ei ole erillistä vedenpitävää kalvoa.

Joustavat ja tilavat paljasjalkakengät ovat lasten kehittyville jaloille sekä herkästi muotoutuville luille ja nivelille parhaat jalkineet. Jalat kehittyvät terveiksi ja vahvoiksi kun kasvavaa jalkaa ei rajoiteta turhilla tukirakenteilla tai liian jäykillä kengillä. Ohut pohja mahdollistaa myös tuntoaistimukset alustasta, mikä on tärkeää asento- ja liikeaistin kehittymiselle. Kengät ovat tilavat myös kärjestä, joten varpailla on riittävästi tilaa levittyä.

Ominaisuudet:
  • Päällinen: nahkaa
  • Vuori: tekstiiliä (tekoturkis)
  • Pohja: 6 mm vulkanisoitu kumi
  • Lesti: enemmän tilaa korkeussuunnassa (sopii paremmin korkeampaankin jalkapöytään), säätövaran ansiosta saadaan parempi istuvuus myös kapeammalle nilkalle

Huomaathan, että kengänpohjien reunojen liimaus jätetään tarkoituksella hieman vajaaksi, ettei päälliseen tulisi liimatahroja. Pohjat on siis asianmukaisesti liimattu eikä kyseessä ole valmistusvirhe, vaikka pohjan reunassa olisi pieni rako. Käytön myötä rako voi tulla selvemmin esiin, koska paljasjalkakengän pohja on taipuisa. Rakoilu ei tarkoita sitä, että pohja olisi irtoamassa. Se ei myöskään vaikuta kengän ominaisuuksia heikentävästi.

Sovitattehan kenkiä huolellisesti ennen kuin ne otetaan käyttöön. Lisäksi pyydämme ennen käyttöönottoa varmistamaan, että olette myös muuten tyytyväinen ostokseenne. Käytetyillä kengillä ei valitettavasti ole palautusoikeutta.

Kenkien ja niiden materiaalien kuluminen on normaalia eikä johdu tuotevirheestä. Paljasjalkakenkiä ei ole tarkoitettu käyttöön, jossa niihin kohdistuu voimakasta rasitusta (potkupyöräily, jalkapalloilu ja muu kenkiä kuluttava urheilu, hankautuminen maata vasten ym). Varsinkin värjätty nahka ja keinonahka raapiutuvat hankautuessaan hyvin nopeasti kuluneen näköiseksi.


Irtopohjallinen
Kyllä


Lestin leveys
Melko leveä, normaali


Materiaali
Nahka


Pohjan paksuus mm
6


Varren korkeus
Nilkkapituinen


Vedenhylkivyys
Melko hyvä


Vegaani
Ei


Vuodenaika
Talvi


Paino
0,6 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)


Valmistusmaa
Slovakia


Kommentit
Lisää kommentti

Tuotemerkki